Jak utrzymać odwiedzających na własnych stronach w internecie? Wiele udanych witryn internetowych zależy od powracających użytkowników do uwzględnienia znacznej części ruchu. Powracający odwiedzający łatwiej przekształcają się w płatnych klientów, ponieważ im częściej wracają do witryny, tym bardziej mają do niej zaufanie. Problem wiarygodności właśnie się topi. Dlatego zachęcaj użytkowników do powrotu do witryny za pomocą następujących metod:

1) Uruchom forum, chatroom lub shoutbox

Gdy otworzysz forum, chatroom lub shoutbox, zapewniasz odwiedzającym miejsce do wyrażania swoich opinii i interakcji z rówieśnikami – wszyscy to użytkownicy Twojej witryny. W miarę narastania rozmów wzrośnie też poczucie wspólnoty, a odwiedzający codziennie wracają do Twojej witryny niemal religijnie.

2) Uruchom dziennik internetowy (blog)

Czy warto tworzyć bloga? Jasne że tak, istoty ludzkie są ciekawskimi stworzeniami, a jeśli będą regularnie publikować nowe wiadomości, będą śledzić oczy monitora. Będziesz także budować swoją wiarygodność, jak udowodnisz im, że istnieje również prawdziwa osoba żyjąca za witryną internetową.

3) Przeprowadzaj ankiety lub głosowania

Ankieta i głosowania są innymi formami interakcji, które należy zdecydowanie rozważyć dodanie do swojej witryny. Zapewniają szybki sposób gościom wyrażania opinii i zaangażowania się w witrynę. Pamiętaj, aby publikować ankiety lub głosowania i zainteresować gościa, aby chciał dowiedzieć się o wynikach.

4) Twórz łamigłówki, quizy i gry

Wystarczy wyobrazić, jak wiele pracowników biurowych zwleka z pracą każdego dnia, a będziesz w stanie ocenić, ile osób będzie nadal odwiedzać witrynę, jeśli zapewni Ci bardzo ciekawy lub uzależniający sposób rozrywki. Możesz również tworzyć konkursy, aby zdobyć wysoką ocenę, aby utrzymać ludzi starających się stale zdobywać nagrody.

5) Aktualizuj często ze świeżymi treściami

Zaktualizuj witrynę często ze świeżymi treściami, aby za każdym razem, gdy odwiedzający wrócili, będą mieli coś do czytania w swojej witrynie. Jest to najbardziej powszechnie znana i najbardziej skuteczna metoda przyciągnięcia powracających użytkowników, ale jest to najmniej jeden z powodu lenistwa webmasterów. Nikt nie będzie chciał przeglądać strony, która wygląda tak samo przez dziesięć lat, więc aktualizuj swoją witrynę aktualizowaną ze świeżych ukąszeń!