Jak stworzyć stronę internetową kiedy nie miało się wcześniej z tym doczynienia? To nic trudnego, podstawą do sukcesu będzie parę prostych zasad.  Jeśli chodzi o witrynę internetową, należy zwrócić szczególną uwagę na każdy szczegół, aby upewnić się, że jest optymalnie wykonana. Oto pięć ważnych zasad, które należy przestrzegać, aby upewnić się, że witryna działa dobrze.

1) Nie używaj stron powitalnych

Strony powitalne to pierwsze strony, które widzisz po dotarciu do witryny. Zwykle mają bardzo piękny obraz ze słowami „welcome” lub „kliknij tutaj, aby wejść”. W rzeczywistości są to tylko – ładne wazony bez realnego celu. Nie pozwól odwiedzającym mieć powodu, aby kliknąć na przycisk „wstecz”! Daj im wartość swojej witryny bez przerzutnika.

2) Nie używaj nadmiernych reklam banerowych

Nawet najmniej doświadczeni ludzie z całego świata przeszkolili się ignorować reklamę banerową, więc marnujesz cenną witrynę internetową. Zamiast tego dostarczaj bardziej wartościową treść i łącz się z odpowiednimi linkami partnerskimi do Twojej zawartości, a Twoi goście czują, że chcą kupić, zamiast kupować.

3) Prosta i przejrzysta nawigacja

Musisz dostarczyć prostego i bardzo prostego menu nawigacyjnego, aby nawet małe dziecko wiedziało, jak z niego korzystać. Trzymaj się z dala od skomplikowanych menu opartych na Flash lub wielopoziomowych menu rozwijanych. Jeśli użytkownicy nie wiedzą, jak poruszać się po stronie, opuszczą witrynę.

4) Mieć wyraźne wskazanie, gdzie jest użytkownik

Kiedy odwiedzający są głęboko zainteresowani przeglądaniem witryny, chcielibyście się upewnić, że ich część znajduje się w tej chwili. W ten sposób będą mogli przeglądać istotne informacje lub przejść do dowolnej części serwisu. Nie mylić odwiedzających, ponieważ zamieszanie oznacza „porzucenie statku”!

5) Unikaj korzystania z audio w witrynie

Dodawanie audio w witrynach internetowych? Jeśli Twój użytkownik będzie długo przebywał w Twojej witrynie, czytając treść, musisz się upewnić, że nie są zirytowani przez niektóre pętle audio w każdej chwili w witrynie. Jeśli nalegasz na dodawanie dźwięku, upewnij się, że mają nad nimi kontrolę – kontrole głośności lub wyciszania działałyby poprawnie.

Powiązane Posty

Tworzenie stron internetowych

Budowanie witryny internetowej dla siebie w tani sposób

Jak zbudować witrynę w tani sposób? Zwykle, jeśli chcesz mieć profesjonalnych projektantów i niestandardowo budować witryny, musisz być przygotowany na koszta co najmniej kilkuset złoty. Wszystko to może się zmienić, jeśli wiesz, gdzie znaleźć najlepsze Czytaj więcej…

praktyki projektowe

Dobre praktyki projektowe

Twoja witryna jest miejscem, w którym Twoja firma ma swoją siedzibę – podobnie jak siedziba firmy offline. W związku z tym ważne jest, aby praktykować dobre zasady projektowania, aby upewnić się, że Twoja witryna osiągnie Czytaj więcej…

Przychody

Tworzenie przychodów i dobre planowaniem

Czy da się tworzyć przychody na stronach internetowych? Tak, jak najbardziej ale żeby wszystko działało dobrze, należy zadbać o to, aby można było wykonywać rzetelne i wykonalne plany. Z dobrze przemyślanym projektem stron internetowych, będziesz Czytaj więcej…